Консалтиновий центр організації початкової освіти

Шановні колеги! 


З 01.07.2020 року запроваджується робота Онлайн літньої школи «Консалтинговий центр організації початкової освіти». Її основа мета – створення та впровадження ефективних механізмів заохочення педагогічної спільноти і батьків до розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища у Новій українській школі для першокласників на локальному рівнів кожному освітньому закладі.

Керівник – Капінус Наталія Олександрівна, науковий консультант – Сазонова Анастасія Вікторівна.


30.06.2020

Запрошуємо батьків та вчителів першокласників долучитися до Онлайн літньої школи «Консалтинговий центр організації початкової освіти»! На вас чекає багато цікавого та корисного щодо забезпечення фізичного та психічного здоров'я ваших першокласників. Інформаційні матеріали допоможуть дізнатися про ознаки готовності дитини до школи, адаптацію до умов шкільного середовища, особливості оцінювання, а також про засоби налаштування на навчання із позитивом. 

З повагою, 
Капінус Наталія Олександрівна.

01.07.2020

Всім відомо, що квітам для виживання та росту потрібні вода та добриво. Коли квіти перестають поливати, вони в'януть і гинуть. Дітям для існування та розвитку потрібні визнання та підтримка, в першу чергу, з боку батьків. Пропонуємо розглянути цінності позитивного визнання дитини для її успішного та гармонійного розвитку, корисні та шкідливі інструменти визнання в арсеналі батьків.
З повагою, 
Олексій Заріцький,
старший викладач кафедри
 психології та розвитку особистості
Донецького ОБЛІППО,
тренер НУШ,
практичний психолог. 02.07.2020

У І циклі початкової школи (1-2 класи) дуже важливим розуміння та адекватне використання оцінювання у роботі з дітьми. У відео пропонуємо Вам пригадати вікові психологічні особливості оцінювання молодших школярів, відмінності між підсумковим та формувальним оцінюванням. Буде розкрито місію формувального оцінювання та наведено алгоритм діяльності вчителя під час організації формувального оцінювання та його складові. Ми визначимо обов'язкові компоненти формувального оцінювання та розглянемо специфіку заповнення свідоцтва досягнень.
З повагою, 
Олексій Заріцький, 
старший викладач кафедри
 психології та розвитку особистості 
Донецького ОБЛІППО, 
тренер НУШ, 
практичний психолог. 06.07.2020

У відеозанятті висвітлюється значення фізичної готовності дитини до початку шкільного навчання, а також розповідається про важливість готовності дитини до взаємодії з предметним середовищем школи. Батькам пропонуються практичні поради щодо підготовки дитини до початку навчання, наводиться "Філіппінський тест", який дозволяє визначити рівень фізичної зрілості дитини.
З повагою, 

Малєєва Оксана Валентинівна, доцент кафедри психології та розвитку особистості ДоноблІППО, кандидат психологічних наук.


07.07.2020

Що є "обдарованість"? Хто вважається обдарованою дитиною? На що батькам слід звернути увагу, щоб не проґавити перші прояви обдарованості їхньої дитини? Як батьки можуть допомогти дитині у розвитку її творчих здібностей?. Відповіді на ці та інші питання, які хвилюють багатьох батьків першокласників-чомучок, ви зможете дізнатися, якщо переглянете наше відео до кінця. Незабаром - наступний навчальний ролик від відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Донецького ОБЛІППО. Обіцяємо, буде цікаво, інформативно та корисно!

З повагою,
Сичевська-Дегтярьова Марина Володимирівна, завідувач відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості, Відмінник освіти України, керівник гуртка-методист

Луганцова Євгенія Анатоліївна методист відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості, вчитель вищої кваліфікаційної категорії.